• Türkçe English
 • Yatay milli, sıra kademeli, kapalı çarklı, difüzörlü santrifüj pompalar. DN 32’den DN 200’e kadar 9 model. Emme flanşları TS ISO 7005-2 / PN 16’ ya, basma flanşları TS ISO 7005-2 / PN 40 (PN 50)’ye uygundur. Standart imalatta emme flanşı kaplin tarafında ve sağ yanda,basma flanşı diğer uçta ve üsttedir. Standart imalatın dışında flanş konumları istenirse, bu istek sipariş sırasında belirtilmelidir. Özel olarak basma tarafından tahrik edilen pompalar imal  edilebilir. Eksenel kuvvet arka aşınma halkası / dengeleme delikleri sistemi ile dengelenir. Pompa çarkları ISO 1940 Class 6.3’e uygun statik ve dinamik olarak dengelenir.

  TEKNİK BİLGİLER

  Basma Flanşı:DN 32....DN 200mm
  Debi:700 m³/h' a kadar
  Basma Yüks.:400m’ye kadar
  Hız:1450-2900d/dak‘ya kadar
  Çalışma Sıc.:-10°C’den +110°C(140°C)’ye kadar

  KULLANIM YERLERİ

  Genel su temini, tarımsal sulama,yağmurlama
  Basınçlı su temini
  Hidrofor sistemleri
  Kazan besleme ve kondens
  Isıtma ve soğutma tesisleri
  Sirkülasyon 
  Sanayi
  Yangın söndürme sistemleri
  Güç istasyonları

   

  YATAKLAR

  SKM serisi pompalarda her iki uçta gres yağlı ağır hizmet tipi bilyalı veya silindirik makaralı rulmanlı yataklar kullanılır.
  İstek halinde sıvı yağlı yataklı pompalar da üretilebilir.

  MİL SIZDIRMAZLIĞI

  Standart imalatta 110 °C’ ye kadar yumuşak salmastralı, 110 °C ile 140 °C arasında yumuşak salmastralı ve soğutmalı salmastra kutuları kullanılır.
  İstek halinde mekanik salmastralı pompalar da imal edilebilir.

  DÖNME YÖNÜ

  Standart imalatta pompa tahrik ucu emme tarafındadır ve motor tarafından bakıldığında dönüş yönü saat yönündedir (sağ dönüşlü).
  İstek halinde tahrik ucu basma tarafında olan pompalar da imal edilebilir. Bu durumda pompa dönüş yönü motor tarafından bakıldığında sa at yönün ün tersidir (sold önüşlü).

   
  Copyright © 2018 Gizteknik. Tüm Hakları Saklıdır. Powered by nopCommerce